„Mantry” – spotkanie autorskie z Patrykiem Zimnym

Zapraszamy serdecznie na premierowe spotkanie z „Mantrami” Patryka Zimnego 11 czerwca (czwartek) w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa o godz. 18:00.

Poezja Patryka Zimnego może zainteresować nawet najbardziej wybrednych czytelników. Jego trzeci tomik charakteryzuje się niezwykłą wprost siłą, w której teraźniejszość miesza się z refleksją nad światem i ludźmi. W miejsce śmierci, która była dotąd tak silnie obecna u Zimnego, pojawiają się tutaj próby zrozumienia tajemnicy życia. Jego nowa książka „Mantry” zaskakuje. To poezja poważna, mówiona trochę ściszonym głosem. Czytane wielokrotnie nie nudzą, ale zyskują poprzez odrywanie nowych warstw znaczeń.


Spotkanie z Patrykiem Zimnym otwiera cykl „Poezja Tysiąclecia” organizowany we współpracy z Oficyną Wydawniczą Tysiąclecia. Prezentuje najciekawszym poetów z Oficyny. Jego celem jak pokazanie różnorodnego charakteru ich twórczości oraz zaprezentowanie sylwetek samych autorów od nieco innej, bardziej prywatnej strony.

Oficyna Wydawnicza Tysiąclecia istnieje od 2011 roku. Publikuje książki poetyckie. Dotychczas ukazało się siedem tomików. Wśród autorów współpracujących z wydawnictwem znaleźli się: Alicja Knop, Andrzej Mestwin, Ewa Miłek, Aleksandra M. Perzyńska, Barbara Piórkowska, Patryk Zimny.