Nasi Autorzy

 

 

Łukasz Konłukasz kwadropka.

Rocznik 1973. Z mazurskiego Szczytna, gdańszczanin z wyboru, od kilku lat w mieście spotkań – Wrocławiu.

Publicznie z poezją zadebiutował w „Otwartej Scenie Poetyckiej” Radia Arnet w 1994 r. W latach 1994 – 1998 członek trójmiejskiej grupy poetyckiej „Wrzesień”. Debiut prasowy w „Toposie” (1995). Publikacje w „Kurku Mazurskim”, „Dzienniku Bałtyckim”, „Sztuce Osobowej”, „Piśmie PG”, „Autografie”, „Blizie” oraz w zinach.

Laureat turniejów jednego wiersza i konkursów poetyckich, z których najbardziej ceni sobie III miejsce w kategorii „przed debiutem” w XXII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Poświatowskiej (1998) za sprawą zacnego jury z Julią Hartwig, Ernestem Bryllem i Leszkiem Engelkingiem.

I nagroda w Konkursie Jednego Wiersza w ramach II Wielkiego Poetyckiego Prania na Strychu (2003). Wyróżnienie w konkursie jednego wiersza X Gdyńskiego Przeglądu „Połowy Poetyckie” (2011). Wyróżnienie w 24. Konkursie O Laur Stowarzyszenia Żywych Poetów, czyli Złotym Syfonie (2015).

Dwukrotny zwycięzca slamów poetyckich GDYNIA SLAM (2012) oraz slamu w ramach III edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury Europejski Poeta Wolności (2014).

 

EwkaP

Ewa Poniznik

poetka rocznik ´88. Absolwentka Filologii Rosyjskiej i Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego, stypendystka Instytutu im. A.S. Puszkina w Moskwie, Prezydenta Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego. Wyróżniana i nagradzana w ogólnopolskich konkursach poetyckich i turniejach jednego wiersza. Tłumaczona na język białoruski. Publikowała w czasopismach literackich polskich i białoruskich oraz antologiach pokonkursowych. Wydała arkusz poetycki pt. „Czas teraźniejszy niesumienny” (2011). Miłośniczka kotów i Białorusi. Książka jest nominowana do Pomorskiej Nagrody Literackiej w kategorii Książka Roku 2017

SV300028Alicja Knop

Rocznik 1958. Ryby.
Żyje z pasją i ciekawością świata. Spontanicznie i twórczo uprawia egzystencję, w dyskretnym obcowaniu z myślami napisze wiersz, kiedy nie myśli, maluje i słucha muzyki dawnej. Lubi chaos, podróże, ciszę z książkami i mruczeniem kota, swój dom na wsi, w bliskości z naturą, żyje chwilą.
Pisze od dziesięciu lat, głównie wiersze, czasem jakieś artykuły. W pisaniu interesują ją psychiczne motywacje, które są impulsem do kreatywnych działań, a w konsekwencji realizują się poprzez twórczość. Jej wiersze, zaczynają powoli żyć własnym życiem w tomiku CZASEM OGLADAM FILMY NIEUWAŻNIE, wydanym przez Oficynę Wydawniczą Tysiąclecia. A także w antologiach, kilku witrynach inernetowych poświęconych kulturze.

zdjtkoEwa Miłek

Ur. 28.02.1974 roku w Gdańsku. Poetka, wokalistka, aktorka. Ma na swoim koncie nagrody w Konkursie Jednego Wiersza podczas IX Wielkiego Poetyckiego Prania na „Strychu” (2009, II nagroda), V Turnieju Jednego Wiersza- Nagroda Literacka Gdynia (III nagroda), VIII Gdyńskim Przeglądzie Połowy Poetyckie 2009 (Wyróżnienie).
W roku 2009 miał swoją premierę jej projekt poetycko-teatralny „Wierszyce”. Wiersze publikowała w „Zeszytach Szkoły Twórczości. J. Tadeusza”, „Dodatku Literackim Nagrody Literackiej Gdynia” oraz w gdyńskim Kwartalniku Artystycznym „Bliza”. Zawodowo manager, coach, trener twórczego myślenia.

Andrzej Mestwin

Ur. 21 czerwca 1969 r. w Gdańsku. Debiutował w 1990 roku na łamach „Gwiazdy Morza”. Publikował min. w „Tytule”, „Pomeranii”, „Tyglu Kultury”, „Blizie”, Autografie”. Laureat Konkursu Poetyckiego im. Mieczysława Czychowskiego w 2008 roku, Konkursu Jednego Wiersza im. Stanisława Gostkowskiego w 2010 roku, Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury. Stypendysta Güntera Grassa, a także autor scenariusza wystawy dotyczącej Güntera Grassa, prezentowanej w Polsce i za granicą oraz współautor bibliografii pt. „Gdańsk w literaturze : od 997 roku do dzisiaj”. Jego wiersze były tłumaczone na język niemiecki. Pracuje w Bibliotecznym Ośrodku Informacji. Mieszka w Gdańsku.

Basia_siaBarbara Piórkowska

Barbara Piórkowska – pisarka, poetka, krytyczka literacka, performerka. Autorka powieści „Szklanka na pająki” (2010) i prozy „Utkanki” (2014), trzech tomów poetyckich, w tym ostatniego pt. „Internationala” (2012), audiobooka poetyckiego, tekstów do piosenek (płyta „Piórko” Natalii Grzebały); współtwórczyni spektakli poetyckich. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010. Współtwórczyni projektów pisarskich dla grup seniorów oraz edukacyjnych przedsięwzięć związanych z literaturą przeznaczonych dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Nauczycielka w pracowni kreacji literackich i blogów w Pałacu Młodzieży w Gdańsku, trenerka warsztatów twórczego pisania m.in. na ogólnopolskim festiwalu rozwojowym dla kobiet Progressteron. Tłumaczona na język angielski, rosyjski i litewski.

alexpeAleksandra M. Perzyńska

Aleksandra M.Perzyńska urodzona w Gdańsku. Ukończyła Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Poetka,pisarka, plastyczka. Autorka trzech tomów poetyckich Anima (Kraków, 1997), Ja,Bukowska (Warszawa,2011) , Samsara (Gdańsk,2013) oraz serii edukacyjnej Plastyka dla gimnazjum. Członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Artystów Collage w U.S.A. Wiersze i opowiadania jej autorstwa tłumaczono na język angielski i niemiecki. Stypendystka Miasta Gdańska i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

patryk_zimnyPatryk Zimny

Urodzony w ubiegłym wieku (88’). Autor dwóch tomików wierszy („uchoko” 2010, „przejście”, 2012). „mantry” to jego trzecia książka. Publikowany, nagradzany. Niedawno wciągnięty do SPP. Stypendysta: Miasta Gdańska (2011,2014), Marszałka Województwa Pomorskiego (2010), Fundacji im. Stanisławy Fleszarowej-Muskat (2014). Mieszka w Gdańsku.